НБУ відкриє дистанційний доступ до свого Кредитного реєстру

  • Юлия
  • 22.05.2020 895

У свій намір надати дистанційний доступ до свого Кредитним реєстру НБУ повідомив 21 травня.

В умовах роботи банківських установ в період обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавируса COVID-19, дистанційний доступ дозволить юрособам і населенню отримувати інформацію з кредитного реєстру НБУ швидше і зручніше.

Заявник зможе отримати інформацію через запит до пошукової системи кредитного реєстру.

Верифікація даних фізичної особи може здійснюватися за допомогою системи BankID Національного банку або кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Фізична особа може підписати заяву на отримання інформації з кредитного реєстру, яка подається в електронній формі, особистим КЕП, юридична особа – кваліфікованим електронним підписом свого керівника.

Таким чином, заявник зможе отримати необхідну інформацію з кредитного реєстру через запит. Відзначається, що верифікація даних фізособи може бути здійснена за допомогою системи BankID НБУ або ж кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

В рамках даних змін заяву на отримання інформації з кредитного реєстру фізособа зможе підписати в електронній формі. А юридична особа – кваліфікованим електронним підписом свого керівника.

Підписатися на розсилку

Проте, паперові виписки залишаються в силі. У цьому випадку одержувач даного документа за дорученням, має докласти до своєї заяви копію документа, що підтверджує його повноваження на це. Дані норми містяться в проекті змін до Положення про Кредитну реєстрі НБУ, затвердженому постановою Правління Нацбанку України від 4 травня 2018 № 50.

До 21 червня поточного року Нацбанк приймає зауваження і пропозиції до даного проекту на електронну або поштову адресу.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці переходять на безготівкові оплати швидше, ніж очікував НБУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».