НБУ відклав автоматизацію фінмоніторингу на півроку

  • Юлия
  • 16.01.2021 696

Через пандемію українські IT-фахівці не встигають автоматизувати систему моніторингу в фінансових компаніях і банках.

За даними НБУ, терміни для настройки та автоматизації процесів в сфері фінансового моніторингу для банків і небанківських фінустанов відкладені на 6 місяців.

Як повідомляє прес-служба регулятора, компанії зобов'язані привести свої процеси у відповідність до вимог Положення про здійснення банками та установами фінансового моніторингу не пізніше 30 червня 2021 року.

Раніше компанії повинні були зробити це до 31 грудня 2020 року, звернули увагу в НБУ, але через введення карантинних заходів фахівцям знадобилося більше часу для розробки відповідного програмного забезпечення.

На сьогоднішній день через карантинні заходи значна кількість IT-компаній, що розробляють необхідне програмне забезпечення, працюють в скороченому штаті або в дистанційному режимі.

Варто нагадати, що платіжні системи, банки та інші учасники електронних платежів зобов’язані налаштувати систему автоматизації процесів фінмоніторингу. А ось для інших небанківських фінансових установ введення системи автоматизації носить рекомендаційний характер.

Автоматизація системи моніторингу в фінансових компаніях і банках відкладена на півроку в рамках постанови правління НБУ №2 від 12 січня 2021, яке вступило в силу з 15 січня 2021.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що обсяг готівки в обігу поза банками збільшився за рік на 34,2%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».