НБУ скасує низку валютних обмежень після відновлення податків на імпорт

  • Юлия
  • 24.06.2022 239

З 1 липня в Україні набирає чинності Закон про відновлення податків на імпорт товарів, у тому числі на ввезення авто громадянами (№7418).

У Нацбанку вважають, що цей закон є підставою для скасування переліку товарів критичного імпорту, який діє з початку російського вторгнення, повідомляється в прес-службі НБУ.

З розгортанням повномасштабної війни Росії проти України Нацбанк ухвалив рішення про обмеження валютних платежів за кордон і дозволив оплати лише за переліком критичного імпорту.

Наразі список товарів критичного імпорту містить близько 90% усіх товарних категорій.

Як повідомляє міністр економіки України Юлія Свириденко, ухвалення парламентом законопроекту №7418 дозволяє застосувати альтернативний механізм балансування відтоку та припливу валюти до держави за рахунок стягування мит та податків на імпорт.

Зокрема, йдеться про відновлення оподаткування для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп, для підприємств, що не сплачують ввізне мито, а також для ввезених громадянами автомобілів.

В рамках законодавства з 1 липня програма критичного імпорту може бути завершена. За словами Свириденко, збільшення імпорту створить додаткові стимули для відновлення роботи бізнесу, покращить ефективність українського виробництва, підвищить рівень інвестиційної привабливості України.

Таким чином, у виграші будуть кінцеві споживачі, які матимуть широкий спектр товарів та зможуть обрати найякісніший з них.

Глава НБУ Кирило Шевченко зазначив, що набуття чинності закону створює передумови для скасування обмежень на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту товарів з боку НБУ. Водночас в умовах військового стану НБУ вважає за доцільне зберегти обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг.

Зокрема, відновлення податків на імпорт товарів та послуг, а також мит є важливим кроком для повернення здатності валютного ринку до самобалансування. Це підтримає подальше відновлення виробництва в Україні та дозволить обмежити темпи зростання імпорту, що тисне на валютний ринок та міжнародні резерви України, вважають у НБУ.

Також це дозволить підвищити щомісячні надходження до доходної частини державного бюджету. За оцінками Мінекономіки, надходження збільшаться на 3,5 млрд. грн.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що до Samsung Wallet додадуть цифрові ключі, квитки та інші ідентифікатори.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».