НБУ: перекази в Україну скоротилися на 8,5%

  • Юлия
  • 04.08.2020 800

За даними Нацбанку, в Україну надійшло 856 млн. доларів в червні від трудових мігрантів.

Як повідомляє регулятор, обсяг грошових переказів в Україну за півроку склав 5,6 млрд. доларів.

У червні цього року від трудових мігрантів надійшло 856 млн. доларів, що на 8,5% менше торішніх показників за цей же період.

Крім цього, за підсумками шести місяців 2020 року об`єм приватних грошових переказів скоротився до 5,6 млрд. доларів – на 3,8%.

Відзначається, що за 6 місяців через кореспондентські рахунки в Україну надійшло 2,16 млрд. доларів через офіційні канали – банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення. Це близько 40,2% від загального обсягу переказів. Через неформальні канали надійшло 37,6% – 2,02 млрд доларів, а через міжнародні платіжні системи – 22,1%, тобто 1,19 млрд. доларів.

Як пише finance, трудові мігранти протягом 2013-2018 років забезпечили середнє щорічне зростання економіки Польщі на 0,5%. Для довідки, це 13% (одна сьома) від загальної динаміки ВВП країни за вказаний період.

На думку експертів, зупинити виїзд українських кадрів за кордон можна організувавши гідні умови праці, доступні кредити та іпотеку. Відзначається, що відновлення польської економіки стимулює попит на працівників з України, кількість яких тільки за місяць збільшилася в три рази.

Підписатися на розсилку

НБУ уточнює, що приватні грошові перекази за методологією платіжного балансу являються доходом домашніх господарств, який надходить від інших домогосподарств з-за кордону, а також пов’язані з тимчасовою або постійною міграцією населення.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard і Ukrtrimex представили рішення з фіскалізації для торговців.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».