НБУ змінить стратегію розвитку фінсектора-2025 через коронавирус

  • Юлия
  • 25.05.2020 831

З огляду на вплив на економіку карантинних заходів, спрямованих проти COVID-19, НБУ прийняв рішення про коригування стратегії розвитку фінансового сектора на найближчі 5 років.

В рамках онлайн-зустрічі НБУ з представниками Мінціфри, Мінекономіки, представниками страхового бізнесу, фінтех-компаній і фінрегулятора відбулося обговорення ходу виконання стратегії з урахуванням антикоронавірусних заходів.

За підсумками зустрічі фахівці визначили кілька додаткових напрямків, яким варто приділити більше уваги в даний відрізок часу.

Так, фахівці вирішили, що більше стимулів розвитку повинен отримати ринок страхування життя. Експерти прийшли до висновку, що варто розглянути можливість передачі функцій, які на даний момент виконує Фонд соціального страхування, страховим компаніям.

«Це дозволить зберегти гарантії для працівників і разом з тим поліпшити якість надання послуг. Проте, нагляд за страховиками потребує поліпшення», – пояснили в НБУ.

Крім того, велику увагу планується приділяти кібербезпеці. НБУ має намір очолити цей напрямок для того, щоб прискорити впровадження міжнародних стандартів кібербезпеки в fintech-секторі спільно з фінтех-компаніями.

Істотну увагу планується також приділити підвищенню цифрової грамотності населення, нова стратегія буде передбачати заходи, спрямовані на підвищення фінансової грамотності українців.

Більш того, нові заходи стратегії спрямовані на координування дій держорганів для максимального наближення українського ринку фінпослуг до отримання статусу внутрішнього ринку ЄС.

Підписатися на розсилку

У НБУ акцентують увагу на розвитку широкосмугового доступу до інтернету населення. Крім того, увагу планується приділити розвитку держреєстрів і питань доступу до всіх реєстрів фінансового ринку шляхом впровадження обміну інформацією через API.

Дані пункти спрямовані на розгляд комітету з фінрозвитку при Раді з фінансової стабільності. Після затвердження нові норми будуть офіційно додані до Стратегії-2025.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ відкриє дистанційний доступ до свого Кредитним реєстру

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».