НБУ змінив вимоги до реєстрації платіжних систем

  • Юлия
  • 14.07.2020 965

Регулятор оновив список вимог до реєстрації платіжних систем, операторів послуг платіжної інфраструктури та учасників платіжних систем.

Повідомляється, що НБУ спростив ряд вимог до платіжних систем, платіжними організаціями яких являються резиденти.

Зокрема, тепер операторам послуг платіжної інфраструктури не потрібно буде відображати в правилах положення, пов'язані з фінмоніторингом, а також деякими питаннями оверсайту платіжних систем.

Тепер дані положення будуть відображені у внутрішніх документах платіжної організації платіжної системи резидента, відзначається в повідомленні Нацбанку.

Акцентується, що дані внутрішні документи повинні бути розроблені протягом 3 місяців з моменту внесення НБУ відомостей про даної платіжної системи до реєстру. Однак це необхідно зробити до початку проведення першої операції з переказу коштів в даній платіжній системі.

Крім того, передбачається надання інформаційних довідок для реєстрації операторів послуг платіжної інфраструктури та учасників платіжних систем у вигляді опитувальника. Більш того, вимоги НБУ до реєстрації непрямого учасника платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент, деталізовані. Дані нововведення повинні спростити заповнення документів для подачі їх в Нацбанк.

Зміни також стосуються документів, які подаються для реєстрації МПС, платіжною організацією якої є нерезидент.

Підписатися на розсилку

До речі, повідомляється, що раніше узгоджені з Нацбанком документи не вимагають доопрацювання, зміни стосуються лише подальшої процедури реєстрації. Більш, того, тепер документи можуть подаватися в НБУ в тому числі і в електронному вигляді. Для цього достатньо кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи.

Нагадаємо, раніше ми писали про cashless-тенденції – обсяг безготівкових операцій в Україні перевищив 55%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».