НБУ попросив банки знизити тарифи на онлайн-послуги на період карантину

  • Юлия
  • 18.03.2020 872

Нацбанк України надав банкам рекомендації для зниження негативного впливу карантину на фінансову стабільність, економіку і банківську систему України.

Зокрема, на період карантину банківська система України буде працювати в звичайному режимі у всіх регіонах, в тому числі в тих, де запроваджено режим надзвичайної ситуації.

За даними регулятора, на сьогоднішній день система досить стійка, є запас капіталу і ліквідності.

НБУ закликає банківських співробітників зберігати спокій на період карантину.

Крім того, НБУ закликає банки активно комунікувати з клієнтами з питань роз’яснення плану дій і поточної ситуації – через всі можливі канали комунікації. Підкреслюється, що особливо важливо забезпечити безперебійну роботу системи і надання фінансових послуг на належному рівні всім категоріям клієнтів.

Таким чином, банки отримали рекомендації: забезпечити безперебійну роботу дистанційних систем обслуговування і call-center. Знизити на період карантину тарифи на безготівкові та дистанційні послуги для заохочення користуватися онлайн-послугами.

Крім того, рекомендується проводити активну роз’яснювальну роботу про переваги та можливості дистанційних сервісів і безготівкових платежів.

А для збереження здоров’я роботи співробітників банку НБУ рекомендує передбачити можливість виконувати роботу дистанційно, в тих ланках операцій, де це можливо. А в відділеннях забезпечити можливість регулярного провітрювання та дезінфекції приміщень.

У свою чергу, НБУ закликає українців дотримуватися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я – без необхідності не відвідувати банківські відділення. Це ж стосується здійснення платежів, зняття готівки з рахунків, обміну валют.

Підписатися на розсилку

Рекомендується уникати контакту з готівкою, як гривнею, так і валютою, які потенційно можуть бути носіями вірусу.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що перекази в Україні зменшаться на 1 млрд доларів через карантин

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».