НБУ підвищить вимоги до незабезпечених споживчих кредитів

  • Юлия
  • 13.01.2021 625

Регулятором запроваджуються підвищені ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів банків.

За даними прес-служби регулятора, це буде відбуватися в два етапи: до 125% - з 1 липня 2021 року і до 150% - з 1 січня 2022 року.

Рішення про це затверджено постановою Правління НБУ від 11 січня 2021 року №1 «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яке набирає чинності з 30 червня 2021 року.

Дане рішення Нацбанку обумовлене рядом причин. На думку фахівців, таке підвищення буде сприяти створенню банками більш належного запасу капіталу на випадок покриття несподіваних втрат від погіршення якості портфеля споживчих незабезпеених кредитів.

Як відомо, якість цього портфеля досить сильно залежить від зміни макроекономічних умов. Саме ця особливість, на думку НБУ, може недооцінюватись банками при визначенні очікуваних збитків за такими кредитами.

Крім того, введення підвищених ваг ризику, за прогнозами експертів, збільшить стійкість банків до потенційних кризових явищ, сприятиме збереженню фінансової стабільності і захистить сектор від накопичення системних ризиків.

Відзначається, що сегмент споживчого кредитування і надалі буде залишатися для банків привабливим. Проте, їх кредитна політика стане більш зваженою, пише finance з посиланням на НБУ.

Варто нагадати, що поточні ваги ризику споживчих кредитів в Україні знаходяться на рівні 100%. А мінімальні вимоги достатності регулятивного капіталу на рівні 10% означають, що на кожні 10 грн кредиту банк повинен тримати 1 грн капіталу.

Двоетапне підвищення ваг ризику до 150% протягом року збільшить потребу банків, найбільш активних в сегменті споживчого кредитування, в капіталі в півтора рази – до 1,5 грн. Це дозволить створити запас 0,5 грн в разі несприятливих умов.

В результаті чого збільшиться частка незабезпечених споживчих кредитів, які будуть фінансуватися банками не за рахунок депозитів вкладників, а власним капіталом.

Разом з тим, дане рішення НБУ передбачає можливість банкам визначати потребу в капіталі на покриття кредитного ризику позабалансових зобов’язань, враховуючи ймовірність їх конверсії в кредитні активи з дати балансу станом на 21 лютого.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard презентувала прийом платежів через хмарні POS-термінали.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».