НБУ презентував плани з розвитку BankID

  • Юлия
  • 10.06.2021 2732

Регулятор озвучив плани з розвитку системи віддаленої ідентифікації BankID НБУ для комерційних учасників.

За даними прес-служби НБУ, необхідна умова для подальшого розвитку і масштабування Системи BankID НБУ - розширення можливостей її застосування, а також максимальна адаптація до потреб користувачів системи.

Повідомляється, що протягом останнього року до Системи BankID приєднувалися мікрофінансові організації, банки та абоненти, що представляють різні галузі економіки.

На даний момент 99% клієнтів українських банків вже мають можливість доступу до широкого спектру дистанційних послуг з використанням Системи BankID НБУ, зазначила заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Васильєва.

НБУ запропонував на розгляд абонентів новий функціонал верифікації платіжних карток. Його впровадження дозволить перевіряти, чи належить карта особі, яка ініціює запит на дистанційну ідентифікацію через Систему BankID НБУ.

Варто зазначити, що така можливість актуальна для абонентів, що надають послуги з виплати коштів на картки клієнтам (наприклад, послуги онлайн-кредитування).

Що стосується диференційованого міжабонентського тарифу, концепція базується на принципі встановлення розміру тарифу в залежності від обсягу даних, який передається банком-ідентифікатором комерційному абоненту – надавача послуг. Повідомляється, що подібний підхід дозволить адаптувати тарифікацію під локальні потреби учасників ринку за рахунок можливості вибору ними того обсягу даних, який максимально відповідає особливостям їх бізнес-процесів і специфіку послуг.

Така практика сприяє розширенню кола учасників системи і надасть користувачам можливість використовувати Систему BankID НБУ для отримання ще більшого переліку дистанційних послуг.

НБУ презентував нову публічну пропозицію на укладання договору приєднання до системи BankID. З серпня 2021 року майбутні абоненти будуть укладати договори і працювати вже в відповідно до нових норм.

Для діючих абонентів буде забезпечений комфортний перехідний період, протягом якого вони будуть приєднуватися до нової публічної пропозиції.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що хакери розсилають українцям листи з вірусами «від поліції».

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».