НБУ прогнозує рекордне зростання попиту на бізнес-кредити

  • Юлия
  • 27.10.2021 2392

За даними опитування, проведеного Нацбанком, банки очікують на рекордне зростання попиту на бізнес-кредити найближчим часом.

Зазначається, що у липні-вересні 2021 року попит на бізнес-кредити вкотре зріс. А саме на позики серед малих та середніх підприємств, гривневі та короткострокові кредити.

Повідомляється, що визначальними факторами стало зниження відсоткових ставок, а також потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі.

Згідно з опитуванням, банки відзначають пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу та зростання рівня схвалення заявок, пише minfin з посиланням на Нацбанк. За прогнозами фахівців, за наступні 12 місяців очікується зростання кредитного портфеля корпорацій. Про це повідомили 79% респондентів. До речі, очікування зростання попиту на кредити з боку бізнесу є рекордно високими з 2016 року.

За даними Нацбанку, опитування проводилося серед кредитних менеджерів 24 банків з 17 вересня по 8 жовтня 2021 року. Частка опитаних банків у загальному обсязі активів банківської системи становить 89%.

У IV кварталі опитані банки не планують змінювати кредитні стандарти для корпоративних клієнтів. Водночас вони мають намір пом’якшувати стандарти кредитування населення. У найближчі три місяці банки-респонденти очікують на подальше зростання всіх видів ризику, найбільше – відсоткового.

До речі, попит населення на кредити також продовжує зростати. Три квартали поспіль опитані банки відзначають зростання попиту на іпотечні кредити, якщо порівняти із споживчими.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard запроваджує підтримку платежів у криптовалюті.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».