НБУ просить Кабмін не закривати небанківські фінансові установи

  • Юлия
  • 23.03.2020 1264

Нацбанк виступив з проханням не закривати на період карантину пункти обміну валют, ломбарди та інші НФУ.

Регулятор попросив уряд дати можливість НФУ працювати в період карантину для забезпечення достатнього рівня фінансових послуг населенню.

Так, з 17 березня заборонена робота всіх підприємств, діяльність яких передбачає роботу з відвідувачами. Заходи були вжиті з метою зупинити поширення коронавируса COVID-19.

У НБУ повідомили, що дане обмеження не поширюється на страхові компанії і банки, проте, інші небанківські фінансові установи залишилися під забороною.

Так, Нацбанк просить уряд дозволити роботу пунктів обміну валют, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових компаній, які надають фінансові послуги населенню.

Зокрема, фахівці Нацбанку пропонують внести зміни до постанови Кабміну № 211 від 11 березня, доповнивши список компаній, яким дозволено працювати з клієнтами, згаданими раніше НФУ. Даний крок дозволить забезпечити безперебійність надання фінпослуг українцям на період карантину.

На даний момент послуги з обміну валют, небанківського кредитування, переказу коштів та інші послуги НФУ користуються великим попитом у населення.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, на час карантину НБУ ввів ряд обмежень на банківському ринку України. На стабілізацію ситуації направлено 5 основних антикризових заходів: введені кредитні канікули, зняті обмеження на депозити, скориговані валютні очікування, здійснюється підтримка і рефінансування банків, культивуються безготівкові розрахунки.

До речі, раніше ми писали про те, що Нацбанк тимчасово знизить інтерчендж і скасує тарифи в СЕП.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».