НБУ розширює вимоги до розкриття інформації про кредити і депозити

  • Юлия
  • 14.08.2020 928

Нацбанк виніс на обговорення нові вимоги до договорів між українськими банками і їх клієнтами в питаннях забезпечення належного розкриття інформації про послуги.

Відзначається, що головна мета даних вимог – забезпечити споживачеві більш чітке розуміння змісту договору, своїх прав і зобов'язань за ними.

НБУ пропонує розширити вимоги низкою пунктів про те, що договір повинен містити вичерпну і зрозумілу інформацію, основні характеристики послуги, перелік додаткових послуг, порядок внесення змін до тарифів, права клієнта і його зобов'язання. Окремо пропонується виділити наслідки невиконання умов договору.

За даними регулятора, є ряд основних проблеми, з якими громадяни скаржаться в НБУ на банки. Зокрема, замовчування про права клієнта щодо відстрочки платежу, можливості розірвання договору або внесення до нього змін, відмови від послуги та ін.

Відзначається, що споживачі фінансових послуг скаржаться на недостатнє розкриття наслідків невиконання умов договору і виборче надання інформації клієнтам. Тобто, банки самі обирають, що клієнту повідомити, а про що промовчати.

У зв’язку з цим, нові вимоги НБУ покликані виправити подібні проблеми. В рамках цих вимог, договори про кредитування або розміщенні депозиту будуть містити уніфікований опис послуг для їх кращого розуміння споживачами.

Підписатися на розсилку

Крім того, регулятор визначив перелік недобросовісних умов, які заборонено включати в договір. Банкам забороняється обмежувати можливість клієнта подавати скарги з питань виконання умов договору банком. Заборонено змінювати тарифи та умови послуги без попереднього повідомлення клієнта через узгоджені обома сторонами каналами комунікацій. Також пропонується заборонити пункти договору, які дають право банку вимагати від клієнта оплату за ще не надані послуги або вимагати дострокового повернення кредиту без визначення попередження клієнта про таку вимогу в договорі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google буде відображати доменні імена по-новому для боротьби з шахраями.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».