НБУ розповів, як буде дезінфікувати банкноти під час карантину

  • Юлия
  • 13.03.2020 1266

Нацбанк повідомив, що знезараження готівки буде проходити відповідно до спеціального технологічного циклу.

Знезараження готівки є додатковим заходом протидії поширенню коронавируса в Україні.

За даними Нацбанку, банкноти, вилучені з обігу, в комерційних банках, потрапляють в НБУ, потім перераховуються, а непридатні - утилізуються.

До цього «ланцюжка» буде додано 14-денний «карантин», під час якого гроші будуть лежати в сховищі.

Дана міра служить для того, щоб убезпечити співробітників НБУ, які взаємодіють з готівкою. Після двотижневої паузи готівку буде дезінфікована і випущена в обіг.

У НБУ повідомляють, що готівки у сховищі на даний момент цілком достатньо, щоб підкріпити банкомати і банки безпечними купюрами.

Проте, Нацбанк закликає українців користуватися по можливості безготівковими розрахунками, щоб уникнути контакту з банкнотами і монетами. Це дозволить знизити шанси передачі коронавируса через готівку серед населення.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, 11 березня Всесвітньою організацією охорони здоров’я була оголошена пандемія коронавірусу у всьому світі. Випадки захворювання зафіксовані на всіх континентах. Найбільше інфікованих знаходиться в Китаї – понад 80 тисяч, на другому місці за кількістю хворих – Італія (понад 12 тисяч хворих).

Раніше ми писали про те, як буде працювати банківська система України під час карантину.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».