НБУ розробить стратегію FinTech-розвитку на 2020-2025

  • Юлия
  • 26.03.2020 1084

Спільно з учасниками ринку НБУ зосередить свої зусилля на розробці Стратегії розвитку FinTech 2025.

Останні тижні карантину продемонстрували необхідність і актуальність розвитку українського ринку FinTech.

Зокрема, робота над стратегією почалася дещо раніше – на початку березня була проведена стратегічна сесія за участю представників фінансового сектора. В рамках брейншторму представники банківської сфери, фінансових компаній, профільних асоціацій, bigtech-компаній, громадських організацій, технологічних провайдерів провели аналіз актуального стану FinTech-галузі і спробували побудувати прогноз перспектив.

«FinTech-рішення можуть максимально підвищити якість дистанційних фінансових сервісів і мінімізувати залучення людських ресурсів (і, відповідно, фізичних контактів) для надання таких послуг, що є актуальним в сучасних умовах», – зазначив заступник директора департаменту стратегії та розвитку Національного банку Михайло Видякин.

За даними НБУ, проект стратегії розвитку базується на вивченні більше 30 передових і найуспішніших Fintech-екосистем світу, а також сучасних підходів до регулювання міжнародного ринку фінансових інновацій світовими регуляторами. У Нацбанку повідомили, що стратегія розвитку передбачає гармонізацію всіх ініціатив і проектів, від реалізації яких залежить динамічний розвиток Fintech-індустрії в перспективі наступних 5 років.

В основі розробленого документа – чотири базові складові розвитку сучасної Fintech-екосистеми: регуляція та політика, капітал, попит і таланти.

У зв’язку з цим, ключовими елементами стратегії, за даними Нацбанку, є:

– розробка і подальше впровадження концепту «sandbox» для більш швидкого тестування розроблюваних інноваційних проектів;

– запуск академічної бази з обов’язковим фокусом на Open Banking;

– інтеграція в карту розвитку нинішньої Fintech-екосистеми пов’язаних digital-проектів, в тому числі введення віддаленої верифікації та ідентифікації, вдосконалення питань фінмоніторингу і KYC-регуляцій, імплементація Європейської директиви PSD2, розширення можливостей здійснення миттєвих платежів з рахунку на рахунок через СЕП у форматі 24/7;

– створення більш сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, а також поліпшення інвестиційного клімату;

– підвищення інклюзії серед населення і бізнесу, а також підвищення фінансової обізнаності.

Підписатися на розсилку

На сьогоднішній день НБУ узагальнює напрацювання учасників стратегічної сесії. На сайті регулятора буде опублікована допрацьована версія для спільного обговорення, з урахуванням всіх пропозицій fintech-спільноти.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard підвищить ліміт NFC-оплат в 29 країнах.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».