НБУ розробив єдині правила грошових розрахунків через QR-код

  • Юлия
  • 07.04.2020 906

Нацбанк розробив єдині підходи для здійснення безготівкових розрахунків за допомогою QR-коду.

Зокрема, регулятор створив єдині підходи до формування і подальшого використання QR-коду для переказу коштів з рахунку на рахунок.

Проект постанови правління НБУ «Про затвердження Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитних переказів» містить відповідні норми, пише bin.

За даними Нацбанку, учасники українського платіжного ринку на даний момент користуються QR-кодами для переказу коштів, а також для дистанційної оплати товарів і послуг. Тим не менш, до цих пір в Україні не було єдиних підходів до формування QR-кодів, відповідно, всі учасники їх створювали за власними правилами.

В результаті чого виникали проблеми з відсутністю сумісності – наприклад, QR-код, сформований одним з учасників, міг бути несумісний з інфраструктурою іншого учасника. Це створює масу незручностей для постачальників послуг і товарів, а також для їх клієнтів.

Тому НБУ прийняв рішення ввести єдині стандарти використання і формування QR-кодів для грошових переказів, в тому числі кредитних коштів. Документ включає правила формування елементів даних QR-кодів, визначає методи кодування символів даних, характеристик розмірів коду, формат символів, правила корекції помилок, алгоритми декодування і інші параметри, що відповідають міжнародному стандарту ISO / IEC 18004 до: 2015.

Повідомляється, що для оплати товарів і послуг QR-код можуть використовувати як приватні, так і державні установи. За допомогою кодів можна пересилати гроші на рахунок, оплачувати покупки, оплачувати комунальні, адміністративні, державні послуги.

Підписатися на розсилку

Варто відзначити, що аналогічні підходи до створення та використання QR-коду є в багатьох країнах ЄС – в Німеччині, Австрії, Фінляндії, Бельгії, Нідерландах.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що обсяг онлайн-переказів з-за кордону в березні збільшився.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».