НБУ розробив порядок відкриття та закриття платіжних рахунків

  • Юлия
  • 01.08.2022 567

У рамках реалізації норм закону «Про платіжні послуги» Нацбанк розробив порядок відкриття та закриття платіжних рахунків користувачів небанківськими постачальниками платіжних послуг.

За даними НБУ, Закон надав небанківським надавачам платіжних послуг — платіжним установам, зокрема малим платіжним установам, філіям іноземних платіжних установ, установам електронних грошей, операторам поштового зв'язку право відкривати платіжні рахунки користувачам.

Повідомляється також, що банки повинні відкривати небанківським постачальникам платіжних послуг розрахункові рахунки для виконання небанківськими постачальниками платіжних послуг своїх користувачів.

За попередніми даними, Нацбанк визначається порядок відкриття рахунків та їх режими.

Зокрема, умови відкриття рахунку та особливості його обслуговування мають бути зазначені у договорі, укладеному між постачальником платіжних послуг з обслуговування рахунку та користувачем – власником рахунку.

У рамках нового закону НБУ визначив також список користувачів, яким надачі платіжних послуг з обслуговування рахунків мають право відкривати рахунки. Також визначено перелік осіб, які мають право розпоряджатися рахунком користувача. Крім цього, визначено вимоги до заповнення реквізитів заяв про відкриття/закриття рахунків користувачів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що MoneyGram запустив сервіс переказів на гривневі рахунки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».