Регулятор дав право Комітету з нагляду за небанками самостійно приймати рішення щодо колекторів, які являються фінустановами, якщо представники таких фірм порушують правила етики при врегулюванні заборгованості.
За попередніми даними, Комітет з нагляду за небанками матиме низку прав щодо колекторських компаній.
Зокрема, він зможе направити кредитодавцю, новому кредитору та/або колекторській компанії письмове застереження з вимогою про усунення виявленого порушення та/або вжиття заходів щодо недопущення такого порушення у подальшій діяльності.
Також Комітет може накладати штрафи на кредитодавця, нового кредитора та/або колекторську компанію, тимчасово забороняти колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості.
У разі злісних повторних порушень зможе виключати колекторську компанію із реєстру, тимчасово зупиняти або відкликати (анулювати) ліцензію кредитодавця — небанківської фінансової установи.
Варто нагадати, що Комітет із нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг входить до структури Нацбанку України. Комітет було створено у серпні 2020 року.
До речі, у липні минулого року набув чинності закон, що регулює колекторську діяльність. Наразі НБУ веде публічний реєстр колекторських компаній, у якому мають бути зареєстровані усі колектори без винятку.
З колекторами, які не зареєстровані в реєстрі, заборонено працювати і банкам, і фінансовим компаніям.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кількість та обсяги операцій з картками в Україні зросли майже на третину.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».