НБУ дозволив Комітету з нагляду за небанками карати колекторів

  • Юлия
  • 27.01.2022 486

Регулятор дав право Комітету з нагляду за небанками самостійно приймати рішення щодо колекторів, які являються фінустановами, якщо представники таких фірм порушують правила етики при врегулюванні заборгованості.

За попередніми даними, Комітет з нагляду за небанками матиме низку прав щодо колекторських компаній.

Зокрема, він зможе направити кредитодавцю, новому кредитору та/або колекторській компанії письмове застереження з вимогою про усунення виявленого порушення та/або вжиття заходів щодо недопущення такого порушення у подальшій діяльності.

Також Комітет може накладати штрафи на кредитодавця, нового кредитора та/або колекторську компанію, тимчасово забороняти колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості.

У разі злісних повторних порушень зможе виключати колекторську компанію із реєстру, тимчасово зупиняти або відкликати (анулювати) ліцензію кредитодавця — небанківської фінансової установи.

Варто нагадати, що Комітет із нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг входить до структури Нацбанку України. Комітет було створено у серпні 2020 року.

До речі, у липні минулого року набув чинності закон, що регулює колекторську діяльність. Наразі НБУ веде публічний реєстр колекторських компаній, у якому мають бути зареєстровані усі колектори без винятку.

З колекторами, які не зареєстровані в реєстрі, заборонено працювати і банкам, і фінансовим компаніям.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кількість та обсяги операцій з картками в Україні зросли майже на третину.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».