НБУ дозволив магазинам не видавати чеки при оплаті карткою

  • Юлия
  • 28.04.2022 321

Регулятор передбачив, що банки можуть не видавати власникам платіжних карток чеки при проведенні безготівкових розрахунків через POS-термінал.

Це рішення спричинене тим, що в умовах війни банкам складно забезпечити наявність паперу для друку чеків, повідомляє прес-служба НБУ.

Разом з тим, щоб захистити права користувачів платіжних карток, Нацбанк зобов'язав банки врегулювати спірні питання щодо використання платіжних карток, незалежно від наявності у користувача чека POS-терміналу.

Акцентується, що йдеться саме про чеки терміналів при оплаті карткою, а не про касові чеки в цілому.

“На жаль, в умовах війни логістичні зв’язки порушилися, тому зараз банкам складно забезпечити наявність термінального паперу для друку чеків POS-терміналами”, – пояснили в НБУ.

Національний банк повідомляє, що таким чином, навіть без паперового чека клієнти можуть отримати кошти у разі повернення товару, як і раніше, і звернутися до банк-емітенту картки для оскарження проведених операцій.

Таким чином, торговельні мережі, заклади громадського харчування та інший бізнес зможуть продовжити роботу в умовах воєнного стану, а права споживачів не залишаться обмеженими.

Варто нагадати, що Указом Президента України №64/2022 з 24 лютого в Україні діє військовий стан, запроваджений у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Британія скасувала митні платежі на низку українських товарів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».