НБУ роз’яснив нові правила грошових переказів

  • Юлия
  • 28.04.2020 789

Нацбанк встановив нові правила для анонімних грошових переказів - з завтрашнього дня вони обмежуються 5 тисячами гривень.

Так, згідно з набравшого сьогодні чинності закону про фінмоніторинг, українці зможуть відправляти за допомогою терміналів на банківські картки суми в розмірі до 5 тисяч гривень.

За даними НБУ, цей закон практично ніяк не позначиться на пересічних грошових операціях, які люди роблять через термінали.

Ідентифікація потрібна тільки в разі пересилання коштів на картку на суму понад 5 тисяч гривень.

Як повідомляє регулятор, дані зміни торкнуться не більше 5% населення, іншим вони не ускладнять життя жодним чином. З огляду на те, що всі клієнти банків вже ідентифіковані, були як мінімум, один раз у відділенні. Більшість власників банківських карток вже заповнювало анкети, надавали копії документів і не потребують ідентифікації.

Нововведення не скасовують операції на 5 і більше тисяч гривень, просто тепер до них пред’являються додаткові вимоги. І вони не стосуються переказів з картки на картку, так як учасники таких операцій відпочатку ідентифіковані.

Дані зміни продиктовані ризик-орієнтованим підходом до роботи з клієнтами. За даними НБУ, високоризикових клієнтів перевірятимуть ретельніше, наприклад, політиків і олігархів. Тобто тих осіб, по рахунках яких можуть проходити операції на великі суми.

Операції ж звичайних людей – пенсіонерів, студентів, клієнтів в рамках “білого” бізнесу, який платить податки і зарплатного проекту – перевірятимуть менше.

До того ж був збільшений граничний поріг операцій, що підлягають обов’язковому фінмоніторингу. Раніше банки зобов’язані були повідомляти в Держфінмоніторинг про всі операції від 150 тис. грн. Також було 17 ознак підстав для цього. А з завтрашнього дня поріг підвищується до 400 тисяч гривень, а кількість ознак зменшено до 4.

Крім того, банкам дали добро на віддалену ідентифікацію і клієнтам тепер не потрібно ходити до відділення. Підтвердити свою особистість можна через систему BankID і чи по відеозв’язку.

Підписатися на розсилку

До кінця 2020 року всі термінали обладнають спеціальними зчитувачами карток для ідентифікації. До речі, вимоги про ідентифікацію не стосуються таких операцій, як сплата податків, комунальних послуг, поповнення кредитної картки, оплата товарів і послуг, госплатежів на суму до 30 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що власників електронних гаманців зобов’язали пройти ідентифікацію.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».