НБУ: українці стали звертатися зі скаргами в півтора рази частіше

  • Юлия
  • 19.05.2020 816

У першому кварталі українці зверталися зі скаргами в НБУ в півтора рази частіше, ніж звичайно.

Так, згідно з даними звіту про роботу зі зверненнями, Нацбанк обробив близько 10 тисяч звернень, що надійшли від споживачів фінпослуг.
Отже, з якими ж скаргами і питаннями зверталися на «гарячу лінію» українці?

Так, українці дзвонили на «гарячу лінію» в 2,5 рази частіше, ніж звичайно - зафіксовано 5,6 тисячі звернень.

Здебільшого, споживачі просили роз'яснити порядок вирішення проблем, що виникли в березні через обмеження роботи банків у зв'язку з карантинними заходами.

Серед основних приводів – дефіцит готівкової валюти в касах банків, питання по онлайн-операціях, платіжних картках, кредитних канікулах.

Споживачі також скаржилися на роботу 54 українських банків, серед яких за кількістю звернень «лідирували» п’ять банків, які мають велику кількість клієнтів.

Близько 49% людей, які звернулися, мали питання щодо роботи державних банків. Близько третини – звернення по банкам з іноземним капіталом (29%). Решта – стосувалися приватних банків (22%).

Ознаки порушення прав споживачів мали дві третини звернень. Звернення стосувалися порушень держбанків – 65%, приватних банків і банків з іноземним капіталом – по 67%.

З числа письмових звернень з питань діяльності банків 66% мали ознаки порушення прав споживачів. За перший квартал Нацбанк отримав 1011 таких звернень.

Підписатися на розсилку

Серед звернень такі як введення споживачів в оману щодо процентної ставки по кредитах, приховування додаткових платежів по кредитах, самовільне збільшення кредитного ліміту, порушення умов повернення кредиту, повторне нарахування відсотків на кредити, списання в рахунок погашення боргу понад 50% зарплати. Також збільшення тарифів за користування картою без попередження клієнта, приховування умов дострокового зняття коштів з депозиту та інформації про додаткові комісії і штрафи за депозитом. Крім того, споживачі скаржилися на нав’язування пенсійних, зарплатних та кредитних карток.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці зможуть знімати готівку в магазинах, які використовують РРО.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».