НБУ посилить захист прав проблемних позичальників

  • Юлия
  • 07.05.2020 772

Регулятор планує встановити єдині стандарти стягнення проблемної заборгованості з позичальників.

Крім того, регулятор має намір створити реєстр колекторських компаній, які працюють за договором комісії або за дорученням.

Дані компанії зможуть здійснювати діяльність зі стягнення проблемної заборгованості тільки після відповідної реєстрації НБУ.

Регулювання колекторського ринку, запропоноване Нацбанком, має дві основні мети. По-перше, сприяти розвитку класичного торгового факторингу як інструменту управління дебіторською заборгованістю для бізнесу в Україні. По-друге, встановити єдині вимоги щодо дотримання ринкової поведінки і прозорості при здійсненні колекторської діяльності, а також розмежувати її з ринком торгового факторингу, пише bin з посиланням на НБУ.

Таким чином, всі колекторські компанії, які здійснюють стягнення заборгованості на користь третіх осіб за договорами про надання фінпослуг, будуть перебувати під контролем НБУ.

За даними НБУ, недобросовісна поведінка ряду колекторських компаній при стягненні проблемної заборгованості призводить до порушення прав боржників, а також інших осіб, пов’язаних з боржником. Зокрема, нерідко в повернення боргів вплутують родичів або близьких людей боржника. Тому НБУ прийняв рішення більш посилено контролювати дотримання прав фізосіб-боржників при стягненні проблемної заборгованості.

Підписатися на розсилку

Крім того, до колекторських компаній, послугами яких будуть користуватися банки, НБУ встановить додаткові вимоги. Таким чином, фінустанови зобов’язані будуть не тільки мати внутрішнє положення про роботу з колекторами і розкривати дані про них, але і нести відповідальність за їх протиправну діяльність по відношенню до позичальників.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard занепокоєна масовими поворотними платежами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».