НБУ посилює контроль за кіберзахистом банків

  • Юлия
  • 21.01.2021 705

За даними регулятора, починаючи з сьогоднішнього дня Нацбанк посилює контроль за виконанням заходів щодо забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту українськими банками.

Посилення контролю покликане сприяти вдосконаленню організації діяльності банків в умовах кіберзагроз, в тому числі в період пандемії.

Як повідомляє прес-служба НБУ, вводиться новий вид контролю за банками - це будуть виїзні перевірки та безвиїзної нагляд, які здійснюють фахівці Нацбанку в сфері кіберзахисту та інформаційної безпеки.

Крім цього, будуть встановлені нові вимоги до банків щодо проведення самооцінки стану кіберзахисту та інформаційної безпеки. Щорічно банки будуть зобов’язані проводити відповідну самооцінку, а потім складати і подавати регулятору щорічний звіт з питань оцінювання ризиків інформаційної безпеки / кіберризиків.

Реалізація вищезгаданих механізмів контролю дозволить регулятору приймати рішення, які відносяться до компетенції Засвідчуючого центру. Також НБУ зможе здійснювати оцінку ряду факторів. А саме – оцінювати ефективність функціонування системи управління інформаційною безпекою банків, рівень управління банком кіберризиками і ризиками інформаційної безпеки, системи внутрішнього контролю за цими напрямками. А також оцінювати повноту виконання банками вимог нормативно-правових актів регулятора з питань інформаційної безпеки та кіберзахисту.

Підписатися на розсилку

Порядок організації та здійснення НБУ таких заходів включає постанова Правління Нацбанку України від 16 січня 2021 № 4 «Про затвердження Положення про здійснення контролю за дотриманням банками вимог законодавства з питань інформаційної безпеки, кіберзахисту і електронних довірчих послуг».

Нагадаємо, раніше ми писали про найпопулярніші схемах онлайн-шахрайства за рік в Україні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».