НБУ затвердив правила використання QR для грошових переказів

  • Юлия
  • 03.06.2020 807

Регулятор встановив єдині правила використання QR-кодів для здійснення грошових переказів та розрахунків.

Дані заходи були прийняті для того, щоб дати ринку можливість використовувати для зручності розрахунків уніфікований інструмент, який би міг вирішити проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку.

На сьогоднішній день учасники ринку користуються QR-кодами, створеними за власними правилами, що викликає масу непорозумінь. Наявність єдиних правил і підходу до формування QR-кодів дозволить підвищити швидкість розрахунків, а також знизити операційні ризики.

Таким чином, єдині вимоги забезпечать потреби учасників платіжного ринку, які співпрацюють з постачальниками послуг. Зокрема, це стосується державних, комунальних і адміністративних послуг.

Крім цього, єдині норми дозволять більш широко використовувати QR-коди при P2P-переказах і оплаті товарів та послуг.

Крім перелічених переваг, очікується, що використання QR-коду в здійсненні переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів. А в кінцевому результаті – зростанню обсягів безготівкових розрахунків.

Варто нагадати, що використання QR-кодів не є обов’язковим, вони можуть бути використані бізнесом і учасниками платіжного ринку на власний розсуд.

Підписатися на розсилку

Проте, якщо учасники ринку вирішать використовувати QR-коди для здійснення переказів, вони повинні забезпечити формування та використання кодів згідно з правилами НБУ. Постанова, що регулює дані норми, вступає в силу сьогодні, 3 червня.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Європі 78% карткових транзакцій – безконтактні за даними Mastercard.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».