НБУ посилив вимоги до роботи еквайєрів

  • Юлия
  • 04.07.2022 302

Регулятор посилив вимоги щодо здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів для запобігання та протидії шахрайству.

Як повідомляє прес-служба НБУ, було вдосконалено норми Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів та здійснення операцій з їх використанням.

Зокрема, зміни посилюють вимоги до еквайєрів щодо виконання ними вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом.

Також вони стосуються правил платіжних систем під час здійснення операцій із використанням електронних платіжних засобів з метою протидії міскодингу, пише finance.ua.

Міскодинг (miscoding) – це вид шахрайства у банківській еквайрингової мережі, яке полягає у заміні призначення платежу.

За даними НБУ, еквайєри тепер зобов’язані дотримуватись таких вимог:

– здійснювати перевірку фактичної діяльності торговця;

– розробити порядок призначення продавцю коду категорії продавця та порядок розгляду звернень з міскодингу;

– вживати заходів щодо розслідування повідомлень інших учасників платіжної системи про випадки міскодингу.

Крім цього, емітенти тепер зобов’язані фіксувати звернення користувачів за цими видами шахрайства, надавати платіжній організації платіжної системи інформацію про отримані звернення та інформувати користувачів про результати розгляду звернень.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що НБУ частково зніме валютні обмеження для імпортерів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».