НБУ: у грудні 2021 – рекордний приріст платіжних карток «єПідтримки»

  • Юлия
  • 17.02.2022 357

За даними Нацбанку України, у грудні минулого року кількість активних платіжних карток на руках у населення збільшилася до 46,3 млн штук – на 2,5 млн.

Зі «Звіту банківського сектора», підготовленого НБУ, випливає, що рекордний приріст був забезпечений картками «єПідтримка», які банки випускали для виплати «тисячі Зеленського» вакцинованим громадянам.

Так, за 11 перших місяців минулого року картковий приріст склав 3,4 млн. штук. Таким чином, середній щомісячний приріст становив майже 310 тисяч карток. Водночас, уже у листопаді приріст досяг приблизно 500 тисяч штук, пише minfin з посиланням на НБУ.

На даний момент відомо, що лідер карткового ринку Приватбанк у грудні наростив емісію на 900 тисяч – до 24,4 млн. активних карток. Дані щодо іншого лідера monobank з емісії карток «єПідтримка» — поки що невідомі, оскільки НБУ досі не опублікував свіжу карткову статистику в розрізі банків.

До речі, варто нагадати, що активною вважається картка, за якою за звітний місяць було здійснено хоча б одну видаткову операцію. Таким чином, у грудневу статистику потрапили лише ті картки «єПідтримка», гроші з яких були оперативно витрачені.

Проте варто враховувати, що багато одержувачів «ковидної тисячі» не поспішали її витрачати. Тому очевидно, що за підсумками січня 2022 року показники карткового приросту будуть ще вищими. Крім цього, програма виплати істотно завищуватиме карткову статистику протягом усього поточного кварталу, а може, й півріччя.

Слід звернути увагу, що мапа «єПідтримка» – це цільова мапа для надання допомоги громадянам від держави та для інших цілей не підходить.

Таким чином операції, які клієнти можуть здійснювати по карті, чітко визначені державою. У свою чергу, зарахувати кошти на картку може лише держава, а витратити клієнт може лише на певні потреби через конкретних торговців.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк попередив про зростання шахрайських операцій із картками.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».