НБУ: в Україні зріс індекс фінансової грамотності населення

  • Юлия
  • 26.11.2021 1675

За даними регулятора, за останні 3 роки виріс рівень фінансової грамотності українців.

Ці висновки Нацбанк зробив у результаті проведеного опитування. Зазначається, що у питаннях фінансової грамотності українці досягли успіху більше, ніж італійці.

Так, згідно з дослідженнями, індекс фінансової грамотності в Україні змінився з 11,6 балів у 2018 році до 12,3 бали у поточному.

Щодо інших країн, порівняно з ними Україна перебуває на досить високому рівні. На одному рівні з Хорватією та Болгарією. Позаду залишилися Грузія (12,1 балів), Румунія (11,2 балів) та навіть Італія (11,1 балів).

Зазначається, що покращилися всі компоненти індексу. Зокрема, фінансові знання, ставлення до фінансових питань та фінансова поведінка. Водночас потенціал до зростання залишається значним.

Найбільш високий рівень фінансової грамотності зафіксовано в українців віком 25-34 років, вони набрали 12,7 балів. А також 30-59 років – 12,6 балів.

Водночас, найменшу фінансову обізнаність показала молодь у віці 18-19 років, яка набрала 10,1 балів, а також люди старше 60 років – 11,6 балів.

Так, загальний індекс фінансової грамотності в Україні не показав відмінності за статтю. Так, українці та українки однаково обізнані у фінансових питаннях – 12,3 та 12,2 бали відповідно.

Експерти також виявили безпосередню залежність між рівнем фінансової грамотності та наявністю освіти. Зокрема, що вищий рівень освіти, то вищий бал фінансової грамотності. Згідно з дослідженнями, загальний бал українців із середньою спеціальною освітою (технікум) становить 11,9 балів, водночас із вищою освітою — 13,3 балів.

Окрім того, окремо слід зазначити, що збільшився розрив у рівні фінансової грамотності між жителями міст та сіл. Зокрема, у 2018 році індекс фінансової грамотності мешканців міст та сіл знаходився приблизно на одному рівні. А зараз у респондентів із міста індекс становить 12,6 балів, тоді як із села — 11,8 балів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні все більше популярності набувають токенізованих карток.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».