НБУ разом з банками удосконалює платіжну інфраструктуру

  • Юлия
  • 15.06.2021 2619

Спільно з українськими банками регулятор продовжує працювати над переведенням на міжнародний стандарт ISO 20022 платіжної інфраструктури України.

До кінця 2022 НБУ планує не тільки модернізувати систему електронних платежів відповідно до міжнародного стандарту, але і перевести її роботу в режимі 24/7.

Варто нагадати, що зараз система працює в режимі 23/7. До процесу переходу на ISO20022 регулятор активно залучає банки з другого кварталу поточного року.

Варто звернути увагу, що з 1 квітня 2021 року працює тестовий стенд СЕП нового покоління. На базі ISO 20022 банки вже можуть на практиці відпрацьовувати формати кредитного переказу.

На даний момент до тестового стенду системи підключені 3 банки, ще 3 перебувають на стадії підключення і 6 основних компаній, які розробляють програмне забезпечення для банківської сфери. Протягом наступних місяців приєднаються інші банки. На червень заплановано підключення 9 банків, в липні – 24 банків, в серпні – 20 банків, у вересні – 8 банків, в жовтні – 2 банків, пише finclub.

НБУ очікує від банків активної співпраці. Зокрема, включення в процес комплексного тестування взаємодії з осучасненим поколінням СЕП. За даними НБУ, регулятор готовий до масштабного тестування і зацікавлений, щоб якомога більше банків і компаній-розробників підключалися до тестового стенду. Це дозволить їм швидше і легше відпрацьовувати функціональні, технічні і методологічні можливості нової версії системи.

Впровадження стандарту ISO 20022 в Україні надасть банкам і бізнесу нові можливості, підвищить гарантії їх проведення, безпеку і здешевить угоди. Крім цього, стандарт дає можливість збагатити платіж додатковою інформацією та автоматизувати значну кількість процесів при обробці платежів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Facebook Pay додадуть QR-коди для відправки грошей в месенджері.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».