НБУ впроваджує проект Twinning спільно з центробанками Європи

  • Юлия
  • 10.03.2021 1530

Вчора, 9 березня, відбулося офіційне відкриття проекту Європейського Союзу Twinning для НБУ.

Відзначається, що проект буде реалізовуватися спільно з партнерами з Нацбанків Литви і Польщі, повідомляється в прес-релізі на сайті регулятора.

Метою даного проекту є сприяння макроекономічної стабільності України шляхом інституційного посилення НБУ, побудови банківської системи та платіжної інфраструктури, а також надання допомоги Нацбанку України у впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Період реалізації проекту – з 1 жовтня 2020 по 30 червня 2022 року.

В онлайн-зустрічі з обговорення проекту взяли участь заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб, начальник відділу фінансів, контрактів та аудиту Представництва ЄС в Україні Хлоя Алліо, член Правління Нацбанку Польщі березня Гаенцка і Голова Правління Банку Литви Вітас Васіляускас.

Крім того, до обговорення долучилися фахівці НБУ, представники центральних органів виконавчої влади відповідних галузей, дипломатичних та наукових кіл, бізнес асоціацій.

Повідомляється, що даний проект фінансується коштами Європейського Союзу на суму 1 млн євро. До реалізації даного проекту будуть залучені експерти з Національного банку Польщі, Банку Литви, а також п’яти інших центральних банків держав-членів ЄС.

За даними НБУ, проект має 4 напрямки – розвиток підходів до банківського нагляду, впровадження системи миттєвих платежів, вдосконалення стратегічного планування в центральному банку, удосконалення процесу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва центрального банку.

Дані заходи дозволять розвинути платіжні системи в Україні та визначити кращу модель миттєвих платежів для України, а також архітектуру і план її впровадження. Крім того, це дозволить вдосконалена стратегічне планування, управління процесами і моніторингу ефективності на різних рівнях на основі рекомендацій і практичного досвіду центральних банків держав-членів ЄС.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Samsung і Mastercard випустять картку зі сканером відбитка пальця.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».