НБУ відновлює плату за перекази в СЕП у кінці липня

  • Юлия
  • 16.07.2020 901

З 24 липня Нацбанк повертає тарифи за платежі в СЕП, які були скасовані через карантин з березня.

Відзначається, що почнуть діяти не колишні, а оновлені тарифи за використання Системи електронних платежів. Нагадаємо, з 24 березня 2020 року НБУ не стягувала плату з банків за здійснення розрахунків в СЕП у зв'язку з карантинними заходами.

За даними Нацбанку, пов'язана зміна тарифів із запланованим переходом СЕП на стандартний розширений регламент роботи. Даний формат передбачає можливість проведення міжбанківських платежів 23/7 - тобто, 23 години на добу 7 днів на тиждень.

Більш того, повідомляється, що НБУ ухвалив дане рішення з урахуванням поетапного ослаблення карантинних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню Covid-19 на території України.

Таким чином, для учасників системи в кінці поточного місяця почнуть діяти нові тарифи за послуги. Перехід до них Нацбанк планував здійснити ще навесні.

Варто зазначити, що попередньо старт роботи системи електронних платежів цілодобово планувався на період через 30 днів після завершення карантину. Проте, на даний момент діє адаптивний карантин, таким чином НБУ встановив конкретний термін введення роботи СЕП, для того щоб учасники системи мали можливість оптимально планувати свою діяльність.

Підписатися на розсилку

Варто звернути увагу, що виконання банками міжбанківського переказу коштів в режимі 23/7 через СЕП – добровільна опція. Банкам не обов’язково її використовувати, вони можуть самостійно приймати рішення на підставі власних потреб, а також потреб своїх клієнтів.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що онлайн-шахраї обікрали близько 500 українців на 4 млн гривень.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».