НБУ вводить комерційну модель використання BankID

  • Юлия
  • 01.04.2020 1018

Сьогодні набула чинності постанова НБУ №32 «Про затвердження положення про систему BankID Національного банку».

НБУ працює над створенням передумов для впровадження комерційної моделі використання BankID.

Обіцяється, що результати українці побачать вже найближчим часом. Регулятор відзначає, що на даний момент віддалений доступ до фінансових, адміністративних і інших послуг за допомогою системи BankID можуть отримати громадяни, які мають рахунки в 14 українських банках.

Зараз в системі знаходиться 33 учасники, проте список регулярно розширюється. Банки, які є абонентами-ідентифікаторами, зможуть монетизувати передачу даних на користь абонентів-постачальників, які дистанційно надають комерційні послуги. Що стосується адміністративних послуг, вони залишаються безкоштовними. Дані норми містить постанова Нацбанку від 17 березня 2020 №32 «Про затвердження положення про систему BankID Національного банку».

Очікується, що завдяки зростанню числа абонентів-ідентифікаторів, а також їх клієнтів, кількість постачальників послуг, зацікавлених у використанні системи BankID, також зросте. Згідно з постановою, тарифікації підлягають тільки ті операції, під час яких дані для ідентифікації клієнта були успішно передані між абонентами, пише finclub. При цьому, гроші за отримані послуги абонент-постачальник буде платити абоненту-ідентифікатору.

НБУ робить акцент на тому, що тільки сам клієнт ініціює передачу інформації про себе від одного абонента до іншого. Без згоди користувача передача ідентифікаційних даних третім особам заборонена.

Підписатися на розсилку

Реалізація даного законопроекту буде мотивувати абонентів підключатися до системи і сприяти підвищенню рівня якості послуг, а також вдосконалення її роботи.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що через карантин обсяг переказів в Україну знизиться на 1 млрд доларів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».