НБУ заборонив нараховувати на кредити більше 200% річних

  • Юлия
  • 01.06.2020 967

У Нацбанку пояснили, як нові правила видачі кредитів, які вступили в силу сьогодні, вплинуть на українців.

Так, нагадаємо, з сьогоднішнього дня заробив ЗУ про «спліт», який включає зміни в ряд законодавчих актів України щодо регулювання ринку фінансових послуг.

Зокрема, з цього моменту регулювати і контролювати діяльність НФУ буде Нацбанк.

Варто зазначити, що до недавнього часу НФУ кредитували здебільшого юросіб – близько 78% від усього числа позичальників. У планах НБУ зробити кредити більш доступними і для фізосіб, з урахуванням того, що в останні роки дана тенденція наростає.

Як правило, НФУ видають кредити на споживчі потреби в невеликих обсягах. Середня сума кредиту для фізосіб в минулому році склала 3711 грн, повідомляє Нацбанк. Як правило, їх термін коливається від декількох днів до декількох місяців. При цьому отримати кредит в МФО істотно простіше, ніж у банку. НФУ не вимагають підтверджувати платоспроможність, однак процентні ставки на такі кредити досить дорогі. Зокрема, ставки можуть бути вище 700% річних.

Це викликає безліч непорозумінь з боку споживачів, які не можуть в результаті погасити борг і змушені брати нові кредити, щоб закрити перші. В результаті компаніям доводиться вдаватися до послуг колекторів.

Найближчим часом НБУ планує встановити обмеження для кредитних організацій в розмірі 200% річних, таким чином, максимальний розмір виплат не зможе перевищувати подвійного розміру кредиту.

Підписатися на розсилку

Таким чином, це позитивно позначиться на захисті прав споживачів фінансових послуг, які змушені множити борги, намагаючись закрити попередні кредити. Скарги споживачів будуть приводом до проведення перевірок і позбавлення порушників ліцензії.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google запустив голосові платежі за допомогою Voice Match.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».