НБУ запустив вебсайт з переліком колекторських компаній

  • Юлия
  • 14.05.2021 2695

Повноцінно сайт з реєстром колекторських компаній України запрацює протягом найближчих 2 місяців.

НБУ також нагадує учасникам ринку про необхідність реєстрації в даному реєстрі.

Повідомляється, що на веб-сайті зібрана довідкова інформація про умови допуску колекторських компаній на ринок після прийняття нового закону, який набуде чинності 14 липня 2021.

Таким чином, для того, щоб мати можливість надавати послуги по врегулюванню боргів за споживчими кредитами, все колекторські компанії України повинні зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній НБУ.

Колекторським компаніям дається достатньо часу для реєстрації – з 14 липня по 13 серпня. Для цього необхідно подати пакет документів на включення до Реєстру.

Разом з тим, фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг, а саме на факторинг або кредитування, буде достатньо подати скорочений перелік документів. А ось юридичним особам без ліцензій необхідно буде представити повний пакет документів.

Регулятор нагадує колекторським компаніям про необхідність перевірки себе на відповідність вимогам щодо ділової репутації та структури власності до подачі документів для реєстрації.

На створеному НБУ вебсайті міститься короткий опис важливих понять, перерахованих вище.

Варто акцентувати, що компаніям, які не зареєстровані в даному реєстрі, після 14 жовтня 2021 буде заборонено займатися діяльністю з врегулювання простроченої заборгованості по споживчих кредитах на користь інших осіб.

Підписатися на розсилку

У свою чергу, договір кредитодавця з незареєстрованим колектором буде вважатися недійсним.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».