Новий вид платіжного шахрайства: оренда сторінок в соцмережі

  • Юлия
  • 24.04.2020 2033

Шахрайство з картками в умовах карантину набирає нових обертів, видів афер стає все більше.

Так, останнім часом в соцмережах з'явився новий вид шахрайства - оренда сторінок.

Невідомі звертаються до власників рекламних сторінок з проханням дати її в оренду за досить цікаву суму - від 1 тис. До 2,7 тис. гривень на тиждень.

Але на ділі «підробіток» виявляється справжнісінькою аферою, яку вміло провертають шахраї з людьми, не зовсім розуміють принцип роботи соцмереж.

Так, «орендатори» домовляються про оренду сторінки і просять віддалений доступ до комп’ютера або паролі від аккаунта. На питання, навіщо їм оренда аккаунта, шахраї відповідають, що економлять таким чином рекламний бюджет – нібито в Україні реклама обходиться дешевше, ніж в Росії. Зокрема, справа, нібито, в оподаткуванні та інших законодавчих нюансах.

Далі шахраї просять підв’язати до рекламного аккаунту свою банківську картку, на яку шахраї нібито будуть пересилати кошти за оренду і на свою рекламу. Ціни сильно відрізняються – це може бути як 1 тис. гривень на місяць, так і 100 USD на тиждень.

Зловмисники заздалегідь запитують, чи користувався власник рекламною сторінкою – це робиться для того, щоб розуміти, чи розбирається жертва в тонкощах оплати чи ні. Тому як всі, хто користувалися рекламним аккаунтом, знають, що до нього прив’язаний особистий рекламний кабінет в Facebook.

Розрахунок за рекламу відбувається постфактум – кошти списуються з картки після завершення реклами. А при справній оплаті реклами зростає ліміт, на який можна користуватися рекламою, пише finance.

Таким чином, шахраї перші рази дійсно можуть скидати якісь дрібні суми, але дуже скоро формується величезний борг перед Facebook або несподівано списана велика сума з картки.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кіберполіція зловила продавця, який «скімінговал» банківські картки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».