Новий вид шахрайства в Україні: виявлено фіктивний банк

  • Юлия
  • 26.02.2020 1181

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає українців про шахрайський фіктивний банк.

Останнім часом в мережі з'явилося багато інформації про нібито інвестиційний проект під назвою «Український народний банк».

Користувачам сайту пропонується інвестувати в акції банку досить великі суми – від 10 тисяч до 1 млн гривень.

Фахівці звертають увагу споживачів фінансових послуг на те, що даний банк є шахрайським.

Нацкомісія має відомості про всі зареєстровані випуски цінних паперів. Що стосується «Українського народного банку», інформація про реєстрацію випуску акцій емітента з таким найменуванням відсутня.

Шахраї беруть оплату досить хитрим способом. На сайті користувачеві пропонуються кілька варіантів оплати акцій: Money Storage, Perfect Money і оплата криптовалютою Bitcoin.

При цьому, функція оплати банківською карткою хоч і присутня, але не працює. Таким чином, користувачеві по факту залишається оплачувати тільки електронними гаманцями. А такі платежі практично неможливо відстежити і з’ясувати, куди переведені кошти клієнтів.

Підписатися на розсилку

При цьому, будь-яка правова інформація на сайті стосовно юридичної особи і підстав надання їм інвестиційних послуг відсутня. В особистому кабінеті учасника є посилання на різні Правила, Документи, Політику конфіденційності, Контакти компанії, однак всі ці посилання не активні.

Інформація про неіснуючий банк і потенційно протиправну діяльнысть на території України спрямована в правоохоронні органи.

Нагадаємо, раніше ми писали про тренди 2020 року в товарному бізнесі, про які йшлося на конференції EasyConf.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».