Новий вірус на iOS краде особисті дані, маскуючись під перезавантаження

  • Юлия
  • 11.01.2022 302

Експерти IT-компанії ZecOps виявили на смартфонах, що працюють під управлінням iOS, новий вид уразливості.

Повідомляється, що особливістю вірусу, якому вже встигли надати ім'я – NoReboot – є його здатність імітувати стандартну процедуру перезавантаження гаджета. Для крадіжки даних вірус використовує системні процеси мобільної операційної системи.

За звітом експертів, даний iOS-вірус маскується під перезапуск оболонки SprigBoard. У цей момент на екрані з'являється іконка завантаження, а смартфон не реагує на торкання дисплея, натискання апаратних клавіш та інші дії власника.

Зазначається, що під час імітації перезавантаження автори шкідливого програмного забезпечення отримують доступ до даних, камери та мікрофону без відома власника, пише 4pda.

Фото: 4pda

Відомо, що після виконання ручного перезапуску пристрою вірусне програмне забезпечення продовжує працювати, оскільки використовує фонові процеси InCallSrvice, backboardd, та SpringBoard, які відповідають за цю операцію.

Однак є і хороша новина – завадити роботі цієї вразливості може лише негайне перезавантаження, яке на нових iPhone проводиться за допомогою послідовного натискання кнопок гучності та живлення.

За даними фахівців, вразливість імовірно працює з будь-якою версією ОС, а чіткої інструкції щодо видалення вірусу на сьогоднішній день не існує. У Apple ситуацію офіційно ще не прокоментували.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що штрафи для бізнесу за невикористання РРО планують відкласти на місяць.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».