Обсяг операцій з електронними грошима в Україні зріс на 2,5 млрд

  • Юлия
  • 23.02.2021 948

Нацбанк України зібрав найсвіжішу статистику про обіг електронних грошей в 2020 році.

За даними фахівців, стає очевидним, що українцям все більше подобається такий вид коштів, протягом усього року попит на електронні гроші ріс безперервно.

Наприклад, зазначається, що кількість електронних гаманців за рік в Україні збільшилася на 7% – до 79 млн штук, приріст – 5 млн штук.

При цьому, обсяг операцій з електронними грошима також збільшився. Зростання – 15%, обсяг операцій з e-money в минулому році склав 19 304 млн грн з урахуванням зростання на 2590 млн грн.

Відзначається, що в той же час спостерігається певне зменшення обсягу випущених електронних грошей. Проте, експерти запевняють: справа в тому, що в другому півріччі 2020 ринок залишили кілька великих учасників.

В цілому, 2020 рік був знаковим для фінансового ринку. Зокрема, Національний банк України модернізував регулювання ринку і гармонізував законодавство України відповідно до вимог ЄС у сфері здійснення фінансового моніторингу.

Крім того, регулятору вдалося зробити використання електронних грошей прозорим. Велику увагу НБУ приділив користувачам електронних грошей – а саме інформуванню та питанням захисту.

Таким чином, тепер кожен користувач електронних грошей буде ідентифікований і верифікований банком з таким же успіхом, як і при звичайному відкритті рахунку.

При цьому, перекази з використанням електронних грошей в Україні тепер повинні супроводжуватися інформацією про платника і одержувача.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що розкрита нова схема шахрайства c mobile-banking.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».