Обсяги кешбеку в Україні зросли втричі за два роки

  • Юлия
  • 22.12.2021 1162

За даними НБУ, 85% загального обсягу «кешбеків» сконцентрували три банки в Україні.

Вони повертали своїм клієнтам понад третину обсягу заробленого інтерчейнджу, повідомляється у Звіті про фінансову стабільність НБУ.

Так, у 2021 році ця комісія зосередилася у кількох банках-емітентах, для яких вона є суттєвим джерелом комісійних доходів.

Банки досить активно нарощували обсяги споживчого кредитування та відповідно кількість платіжних карток. Водночас, вони не мали широкої мережі терміналів, йдеться у звіті.

Наголошується, що для заохочення клієнтів банки повертали їм частину зароблених комісій у вигляді кешбеків. За останні два роки їх обсяг зріс більш ніж утричі.

Доречі, в НБУ попереджають, що поступове зниження комісії інтерчейндж, нещодавно розпочате міжнародними платіжними системами, найбільше вплине на роботу саме цих фінустанов. На думку експертів НБУ, пристосування учасників ринку до нових умов має змінити структуру комісійних доходів і тимчасово уповільнить їх зростання.

Також у звіті додається, що окремі банки компенсують зниження інтерчейнджу зменшенням кешбеків, яке вже розпочалося останніми тижнями.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на початку року кількість платіжних карток в Україні зросла на 7%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».