Онлайн-послуги через BankID НБУ доступні 98% власникам платіжних карток

  • Юлия
  • 01.03.2021 1149

За даними НБУ, онлайн-послугами з використанням Системи BankID НБУ вже можуть користуватися 98% держателів платіжних карток на ринку України.

Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці Національний банк України. На даний момент до Системи BankID НБУ підключилися два нових банки в статусі абонентів-ідентифікаторів - Ukrsibbank BNP Paribas Group та Укргазбанк.

Всього в системі вже 77 учасників. Це 29 банків-ідентифікаторів, 38 комерційних і 10 некомерційних абонентів.

Список учасників постійно поповнюється. Наприклад, починають приєднуватися компанії з оренди та продажу нерухомості, оренді спеціалізованого обладнання, авто та тощо.

Заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Василева підкреслює, що Система BankID НБУ стає все цікавіше не тільки для ринку, але і для інших компаній.

Зокрема, вона зазначила, що Нацбанк намагається зробити систему такою, щоб вона була корисною для кожного громадянина в різних сферах послуг.

Істотно вплинув на популярність системи BankID НБУ карантин – в умовах протиепідемічної обстановки онлайн-послуги з використанням системи стають вкрай актуальними і затребуваними з боку клієнтів.

Повідомляється, що в 2020 році більш ніж в три рази зросла кількість абонентів, які надають послуги через BankID НБУ. На даний момент їх в системі вже 48 – це 10 некомерційних і 38 комерційних абонентів постачальників послуг.

Протягом минулого року в системі відбулося близько 7,5 млн успішних ідентифікацій, в той час як в 2019 році за цей же період – 300 тис.

Більш того, зараз банки вже почали реалізовувати можливість дистанційно отримувати банківські послуги з використанням системи BankID НБУ для своїх клієнтів.

Раніше вони виступали лише як ідентифікатори клієнтів. Тепер же вони зможуть отримувати дані клієнтів від інших банків для здійснення ідентифікації.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Євростандарти регулювання платежів скоро запрацюють в Україні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».