Обережно, шахраї! ФГВФО попередив про афери з поверненням грошей

  • Юлия
  • 12.06.2020 847

В Україні почастішали випадки фінансового шахрайства з поверненням коштів кредиторам неплатоспроможних банків.

Як повідомляється на сайті ФГВФО, окремі компанії обіцяють прискорити повернення коштів за винагороду.

Дані компанії свідомо вводять в оману клієнтів, обіцяючи своє «сприяння» в поверненні вкладникам коштів, зокрема юрособам і вкладникам 200+.

Фонд гарантування вкладів попереджає, що дії подібних компаній - шахрайські, а також закликає бути обачними і утриматися від оплати подібних «послуг».

Як повідомляє ФГВФО, якщо під час задоволення кредиторських вимог у зв’язку зі зміною реквізитів кредитора грошові кошти повернулися на рахунок неплатоспроможного банку, то Фонд перераховує такі кошти на депозит нотаріуса.

Нотаріус, в свою чергу, повідомляє кредиторів про надходження сум і видає їх на вимогу. Нотаріус має право зберігати кошти на своїх рахунках до моменту звернення власника за ними, проте, не більше 3-х років.

Підписатися на розсилку

Фонд повідомляє, що за минулий рік і 5 місяців поточного здійснено перерахувань на депозит нотаріусу близько 76 млн грн, що належать кредиторам. Крім того, з початку року Фонд виплатив кредиторам 4,3 млрд гривень. Кредитори неплатоспроможних банків 4-ї черги отримали 472 млн грн, сьомої черги – 153 млн грн.

Нагадаємо, раніше ми писали навіщо потрібна довідка про прописку при наявності пластикового паспорта.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».