Обережно! Шахраї створили фейковий сайт BankID НБУ

  • Юлия
  • 28.07.2021 2594

Нацбанк повідомив про те, що в мережі виявлений шахрайський сайт, який видає себе за Систему BankID НБУ.

За даними регулятора, на даний момент шахрайський сайт заблокований.

Зловмисники пропонували користувачам залишити на шахрайській платформі інформацію про свої платіжні картки та фінансовий номер телефону.

У свою чергу, НБУ нагадує, що система BankID НБУ і його сайт не вимагають збору будь-якої інформації користувачів, тому варто бути уважними при користуванні сервісами в інтернеті.

Так, в повідомленні наголошується, що Національний банк не збирає і не зберігає персональні дані громадян, зокрема номери телефонів і тим більше – платіжних карток.

Зокрема, система тільки забезпечує передачу персональних даних користувача в зашифрованому вигляді від його банку до постачальника послуги. Варто окремо звернути увагу, що взаємодія відбувається виключно між тими порталами послуг, які належать учасникам системи.

Щоб запобігти ризикам шахрайства Національний банк просить користувачів бути більш уважними і ретельно перевіряти інформацію, перш, ніж будь-куди вводити свої персональні дані.

Зокрема, сторінки в мережі інтернет, які належать Національному банку України, розміщуються виключно на державному домені gov.ua.

Як користуватися системою BankID НБУ ви можете подивитися на офіційному youtube-каналі Нацбанку:

Шахрайські сайти розміщуються на інших доменах, хоча можуть мати подібну адресу і абсолютно ідентичний дизайн.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Twitter інтегрує в соціальну мережу біткоїни.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».