Відмова від готівки: київські школи переводять на оплату картками

  • Юлия
  • 09.02.2021 498

У такий спосіб адміністрація шкіл має намір боротися з поширенням коронавірусу.

Зовсім скоро пообідати в школі учні зможуть тільки за допомогою банківських карток.

У школах повсюдно вводять оплату обідів «дитячими картами», а батькам вже підготували пам'ятки з докладною інструкцією, як оформити банківську картку для дитини.

Як повідомляє сайт Nashkiev, адміністрації окремих навчальних закладів переходять на безготівкову оплату в буфеті й підготували покрокові інструкції з відкриття «дитячих» карток.

За даними президента Асоціації підприємств по організації харчування в навчальних закладах, Катерини Шестакової, подібний механізм оплати харчування в школах є добровільним.

За словами експертів, рішення відмовитися від готівки було прийнято з міркувань безпеки: щоб знизити ризик розмноження бактерій, а також зменшити фактор ризику в умовах епідемії.

Так, за даними Катерини Шестакової, батькам пропонується два банки на вибір, в якому вони можуть оформити карту для школярів. У навчальних закладах встановлені банківські термінали, завдяки яким школярі зможуть оплачувати обіди, уникнувши контакту з готівкою, які є переносниками не тільки коронавірусу, а й інших небезпечних вірусів і бактерій.

Наприклад, з 1 березня купити обід в гімназії № 283 на вулиці Костянтина Данькевича можна буде тільки за допомогою банківської карти, розплатившись через термінал. А ось приймання готівки буде повністю скасоване.

Варто відзначити, що зараз у всьому світі відзначається тренд відмови від готівки через пандемічної ситуації. Медики різних країн світу рекомендують утриматися від використання паперових грошей на користь безконтактних способів оплати. Відмова від готівки, в свою чергу, може підстьобнути цифрову економіку й остаточно закріпити довголітній тренд на відмову від купюр.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні готується закон про платіжний ринок.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».