Перекази в Україні зменшаться на 1 млрд доларів через карантин

  • Юлия
  • 17.03.2020 962

На думку експертів, в зв'язку з епідемією коронавируса в ряді країн світу і карантином, сума переказів від заробітчан в Україну знизиться на суму від 500 млн до 1 млрд доларів.

На думку заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, валютні надходження в країну істотно знизяться.

Але і відтік валюти з України стане меншим імовірно на 1,5 млрд USD через неможливість подорожувати в період карантину.

Варто відзначити, що в 2019 році українці отримували перекази з США (2,3 млрд – 18% від усього обсягу) через системи переказів. На другому місці Ізраїль – 14%, а на третьому Італія – ​​9%. Близько 45% коштів надійшло в Україну в сукупності з 219 стан світу.

Всього в Україні в минулому році перевели 12 млрд USD, при цьому 2,3 млрд з них були відправлені через системи грошових переказів.

Досить високі обсяги грошових переказів дозволили помітно знизити курс валют в 2019 – до 23,2 гривень за долар в грудні (зниження на 5 грн протягом року).

Однак уже в 2020 році курс почав рости, експерти НБУ пояснюють девальвацію гривні низьким об’ємом продажів валюти експортерами через отримання бюджетного відшкодування ПДВ і попитом на валюту серед імпортерів.

Підписатися на розсилку

За даними minfin, за три квартали минулого року трудові мігранти відправили в Україну 8,74 млрд USD, з яких 2,82 млрд USD – перекази з Польщі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк готує «антикоронавірусну» кредитну програму.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».