Платіжні термінали будуть визначати клієнтів по ID-картками

  • Юлия
  • 12.05.2020 1035

Для того, щоб пересилати за допомогою терміналу суми понад 5 тисяч гривень, українці зможуть користуватися банківськими картками і ID-паспортами.

Підвищити ліміт платежів можна буде за допомогою паспорта або банківської картки як засобу ідентифікації особи.

Мережі платіжних терміналів активно впроваджують нововведення в зв'язку зі зміною законодавства. Так, зовсім скоро в терміналах з'являться NFC-пристрої, здатні зчитувати інформацію з банківських карток і українських ID-паспортів.

Таким чином, українці зможуть користуватися терміналами для відправки більших сум. Повідомляється, що вартість зчитувальних пристроїв становить 800-1000 гривень. Звичайно ж, оснастити ними всі термінали відразу можливості не представляється, тому дані пристрої будуть впроваджуватися поступово.

На сьогоднішній день вже тестуються подібні NFC-рідери, які можна буде запустити в експлуатацію найближчим часом, пише ubr.

За даними компаній-власників терміналів, подібні пристрої будуть встановлені в першу чергу на тих терміналах, де є особлива потреба в верифікації послуг. Зокрема, в тих терміналах, де користувачі зазвичай поповнюють банківські картки.

За даними фахівців, це дасть можливість не тільки підвищити ліміти, але і прискорить процес поповнення карток, так як номер більше не потрібно буде вводити вручну.

Підписатися на розсилку

Спочатку для ідентифікації будуть використовуватися тільки банківські картки, трохи пізніше – ID-паспорта. На даний момент в Україні близько 4,3 млн таких документів. З урахуванням того, що паперові паспорти поки переважають, зчитувачі банківських карток є чудовою альтернативою.

За даними фахівців, пристрої будуть зчитувати обмежений обсяг інформації, достатній для ідентифікації платника. Тобто, ПІБ, дату народження або ідентифікаційний номер.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в 2019 році кредити на споживчі потреби брали частіше звичайного.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».