Майже чверть українців все ще не має банківських рахунків

  • Юлия
  • 21.05.2020 841

Рівень фінансової інклюзії в Україні знаходиться на досить невисокому рівні, близько 22% українців досі не мають рахунків.

За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за останні два роки 76% українців не мали проблемних ситуацій у взаємодії з банками.

Проте, 22% респондентів заявили, що не мають банківських рахунків, про це свідчать результати загальнонаціонального опитування споживачів фінпослуг в Україні.

Трансформація фінансового сектора і інші питання обговорювалися в рамках онлайн-круглого столу ФГВФО, пише bin.

Зокрема, за підрахунками фахівців, довіра до банків поступово відновлюється. Частка вкладників, які зберігають більше половини своїх коштів в банку, становить 13% (зростання на 5 пунктів). Проте, в порівнянні з 2017 роком знизилася зацікавленість у фінансових послугах. Три роки тому 63% опитаних відзначали зацікавленість в фінпослугах проти 37% тих, хто «скоріше не цікавиться». У минулому році їх співвідношення було 58% проти 42%. А 22% респондента повідомили, що у них взагалі немає банківського рахунку.

За даними директора-розпорядника ФГВФО Світлани Рекрут, дані результати дослідження для фонду є маркером, який показує, в якому напрямку розширювати свою діяльність для збільшення обізнаності громадян про механізми захисту прав вкладників.

У фонді відзначають, що раніше, незважаючи на безпрецедентні масштаби кризи 2014-2017 років, фонд виконав усі зобов’язання: двом мільйонам вкладників неплатоспроможних банків виплачено відшкодування на загальну суму майже 90 млрд грн.

До речі, дослідження показують, не тільки яким чином змінилося фінансова поведінка і настрої українців, а й рівень обізнаності громадян про систему гарантування вкладів. Наприклад, раніше в українців було недостатньо знань про особливості гарантування вкладів, відкритих онлайн або в валюті. Треба зазначити, що завдання фонду, окрім відшкодування коштів за вкладами в банках-банкрутах – захист прав вкладників.

Підписатися на розсилку

Так, дослідження, проведене для ФГВФО агентством Info Sapiens, показують, що більшість опитаних знають про гарантування гривневих вкладів, близько половини респондентів знайомі з розміром максимальної гарантованої суми відшкодування. Проте, зростає кількість тих, хто вважає, що фонду варто збільшити гарантовану суму.

За даними НБУ, в Україні відзначається зростання довіри населення до банків: валютні та гривневі вклади істотно зросли за рік – на 15,4% і 17,5% відповідно.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, НБУ роз’яснив правила реклами кредитних продуктів та депозитів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».