Підлітки стають жертвами онлайн-шахраїв частіше, ніж їх бабусі й дідусі

  • Юлия
  • 17.08.2021 2626

Незважаючи на технологічну підкованість, підлітки частіше стають жертвами шахраїв, ніж представники старшого покоління.

Згідно з дослідженнями Social Catfish, онлайн-сервісу ідентифікації особистості, схоже, що високий рівень технологічних навичок нового покоління не захищає від онлайн-шахраїв.

За результатами дослідження, кількість користувачів молодше 21 року - так зване покоління Z - яке зізналося, що стали жертвою інтернет-шахраїв, зросла на 156% за останні три роки.

Варто привести для порівняння групу користувачів 60+, в якій кількість жертв за той же період зросла на 112%, пише CNBC з посиланням на дослідження.

Президент Social Catfish Девід МакКлеллан зазначив, що дослідників стурбував той факт, що покоління, яке, як здавалося раніше, краще розбирається в інтернеті – це покоління, де компанія бачить найшвидше зростання числа ошуканих.

Протягом минулого року в Центр скарг на інтернет злочини в ФБР надійшло 23,2 тисячі скарг від людей до 21 років. Для порівняння в 2017 році – всього 9 тисяч. Сумарний збиток, нанесений потерпілим – 71 млн доларів. У 2017 року ця сума становила 8,3 млн доларів.

За даними МакКлеллана, дана вікова категорія дуже комфортно почуває себе онлайн і відкрито розповідає про себе, що робить їх дуже вразливими.

Разом з тим, найбільша кількість жертв – все ще залишається серед представників старшого покоління, хоч приріст серед них і не такий великий, як серед молоді. За останній рік користувачі старше 60 подали 105,3 тисячі скарг на суму 966 млн доларів, зазначається в дослідженні.

За даними звіту ФБР, в 2020 році кіберзлодії обдурили американців на близько 4,2 млрд доларів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що документи на отримання статусу колекторів в НБУ подали 64 компанії.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».