Користувачі Google Play і App Store втратили мільйони через неуважність

  • Юлия
  • 26.03.2021 2602

Користувачі стають жертвами недобросовісних авторів мобільних додатків через небажання розбиратися в технічних подробицях платних сервісів.

Фахівці компанії Avast виявили 204 підозрілих мобільних додатка в Apple App Store і Google Play Store з більш ніж мільярдом завантажень і прибутком в 400 млн USD.

Творці цих додатків користуються неуважністю користувачів і їх невмінням відключати оформлені передплати, пропонуючи додатки з «безкоштовною» підпискою на певну кількість днів.

Подібні шахрайські додатки називаються Fleeceware, пише psm7.com. Користувачі скачують такий цифровий продукт на смартфон як «безкоштовний», проте через неуважність не помічають, що за фактом додаток є платним після закінчення зазначеного терміну – як правило, кілька днів.

Після чого з власників смартфонів стягується надмірна плата за щомісячну передплату, якщо її вчасно не відключити. Таким чином, програми продовжують стягувати гроші з користувачів навіть після пробного періоду.

Вони, як правило, користуються тим, що деякі люди не знають, як відв’язати від сервісу свою дебетову картку або скасувати непотрібну підписку.

Згідно зі звітом Avast, подібною поведінкою відрізняються, як правило, віртуальні музичні інструменти, графічні редактори, програми для хіромантії, провісники долі, рідери PDF-файлів, сканери QR-кодів та ігри-симулятори.

Повідомляється, що в ряді випадків з користувачів стягується ціна не щомісячної, а відразу річної передплати, суми яких можуть досягати декількох тисяч доларів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські онлайн-продавці на 35% збільшили доходи на іноземних ринках згідно з дослідженнями компанії Payoneer.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».