З’явився новий Telegram-бот, який продає персональні дані українців

  • Юлия
  • 04.02.2021 1173

Судячи з усього, новий бот - ітерація старого, який був заблокований Кіберполіцією в 2020 році.

Новий бот, який називається «Досьє», продає персональні дані жителів України: паспортні дані, адреси електронної пошти, інформацію про місце реєстрації та навіть досьє на родичів.

Дані продаються за передплатою, вартість якої коливається від 3 до 15 гривень. За таку суму бот обіцяє надати дані про українців, «отримані з відкритих джерел».

Пізніше стало відомо, що даний бот – рекламний, створений для залучення користувачів на інший, більш дорогий бот з актуальною інформацією.

Що стосується «рекламного» екземпляра, в описі бота відзначається, що всі дані він отримує з відкритих джерел, власники бота не вносять в дані ніяких змін, нічого не видаляють і не додають.

А ось для отримання актуальних даних бот зазиває користувачів на інший ресурс, підписка на якому коштує 500 гривень. Журналісти редакції AIN спробували дізнатися про більш дорогий бот у його адміністраторів, на що їм повідомили, що потрібно скинути 500 гривень на картку, після чого передплатник отримає посилання на бота і ключ для входу.

Фото: ain.ua

Однак отримавши номер карти, на яку потрібно заплатити вказану суму для підписки, журналісти не змогли дізнатися ім’я її власника, так як при внесенні оплати через термінал або онлайн-банкінг дані цього конкретного власника не відображаються. Журналістами спрямовано інформаційний запит до Кіберполіції.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard запровадить розширені дані про покупки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».