Примусова кредитка: як відмовитися від нав’язаних фінпослуг

  • Юлия
  • 07.04.2021 3035

Нацбанк роз'яснив, від яких послуг банку і як можна відмовитися на абсолютно законних підставах.

Крім того, в НБУ пояснили, чи мають право банки примусово оформити картку з кредитним лімітом в доважок до зарплатної або пенсійної.

Фахівці НБУ відзначають, що банки мають право пропонувати клієнтам супутні послуги, проте, не мають вимагати оформити до зарплатної картки кредитку примусово.

Зокрема, на сторінці Facebook Нацбанку відзначається, що клієнти можуть за своїм бажанням оформити картку з кредитним лімітом, якщо вона їм дійсно необхідна. В іншому випадку ж можна від неї просто відмовитися, а вимога банку її оформити вже буде нав’язуванням фінансової послуги.

Крім того, регулятор зазначає, що відповідно до ст. 55 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», банкам забороняється вимагати від клієнта придбання будь-яких товарів чи послуг від банку або від спорідненої чи пов’язаної особи банку як обов’язкову умову надання банківських послуг.

Якщо банк все ж відмовляється оформити зарплатну або будь-яку іншу банківську картку без оформлення кредитки, споживачі мають право поскаржитися керівництву банку в письмовій формі.

Якщо ситуація не вирішилася, а банк ігнорує вашу відмову від нав’язаних послуг, від яких ви письмово відмовилися, рекомендується звернутися в НБУ.

[Subscription]

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Facebook Pay з’явилися персоналізовані платіжні QR-коди.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».