Розкрита фінансова піраміда, від якої постраждали 55 тисяч вкладників

  • Юлия
  • 23.03.2021 2841

Кіберполіція викрила шахрайську фінансову піраміду, організатори якої обдурили понад 55 тисяч вкладників.

За даними поліції, загальна сума завданих збитків склала понад 150 мільйонів гривень.

Діяла піраміда за стандартною схемою – вкладникам пропонували пасивний дохід від інвестицій у внутрішній валюті проекту. Однак перевести в готівку таку валюту було неможливо.

Організаторам шахрайської схеми за скоєне загрожує до восьми років за ґратами.

Як повідомляється на сайті кіберполіції, піраміду організували четверо чоловіків у віці від 26 до 43 років. Фігуранти створили власний сайт, на якому пропонували вкладникам отримувати пасивний дохід від інвестування в бізнес, пов’язаний з продажем електротехніки та роботою таксі.

В якості інвестицій користувачі купували сертифікати, вартістю від 300 до 300 000 гривень. При цьому вкладникам був обіцяний щоденний прибуток, відповідний 350% річних від вартості сертифікатів у вигляді внутрішньої валюти.

Дану внутрішню валюту шахраї пропонували конвертувати в криптовалюту. Проте, після покупки з’ясовувалося, що вивести прибуток насправді було неможливо. Більш того, ціна на криптовалюту в проекті була нижче в більш, ніж 100 разів від тієї, яку обіцяли організатори. В результаті шахрайських дій постраждало понад 55 тисяч «вкладників».

Кіберполіції провела 11 обшуків за місцями проживання фігурантів, в їх автомобілях і в магазині з продажу електротехніки. Обшуки проходили одночасно в Києві, на території Київської та Черкаської області.

В ході обшуків вилучено серверне обладнання, гроші, комп’ютерна техніка, банківські картки, мобільні телефони, чеки про купівлю іноземної валюти, подарункові сертифікати фінансової піраміди, чорнові записи.

За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, слідчі дії ще тривають.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що неринкове обмеження інтерчейнджу призведе до занепаду платіжної галузі на думку фахівців НБУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».