Регулювання платежів: ВР підтримала законопроєкт «про відкритий банкінг»

  • Юлия
  • 19.02.2021 845

У першому читанні був підтриманий законопроєкт №4364 про платіжні послуги, відомий раніше як закон «про відкритий банкінг».

Підтримали законопроєкт 277 народних депутатів. Варто нагадати, що даний документ закликає оновити системи регулювання платежів і грошових переказів на фінансовому ринку України.

Ухвалення законопроєкту дасть можливість привести платіжний ринок України відповідно до сучасних вимог. Йдеться про введення в Україні відкритого банкінгу, а також надання права небанківським учасникам платіжного ринку випускати платіжні картки, електронні гроші, а також відкривати і обслуговувати платіжні рахунки.

Відзначається, що нині чинний Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» був прийнятий ще в 2001 році, коли багатьох платіжних інструментів в Україні ще не було. Останні суттєві зміни були внесені в нього в 2012 році, пише finance.

Ухвалення законопроєкт дозволить проводити в Україні оплати без карток і терміналів. Проект, зокрема, встановлює:

  • вимоги щодо прозорості надання платіжних послуг і інформації про умови їх надання;
  • чіткий розподіл прав і обов’язків користувачів і постачальників платіжних послуг з надання та користування платіжними послугами;
  • вимоги до управління операційними ризиками, ризиками безпеки і аутентифікації користувача.

Даний законопроєкт спрямований на імплементацію в Україні положень директив ЄС і пропонує ввести дев’ять видів платіжних послуг. Зокрема, сім з них є фінансовими платіжними послугами, а дві – нефінансовими.

Відзначається, що подібні послуги набувають все більшого поширення в країнах Європейського союзу і вимагають окремого регулювання.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google вводить плату за паркування за допомогою Google Maps.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».